Zobrazit navigaci

Literární exkurze Máchův kraj

neděle 5. června 2022 18:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 345x

V úterý 31.5. jsme se brzy ráno vydali na dvoudenní literární exkurzi nazvanou Máchův kraj. 

Ještě ve škole jsme se v hodinách literatury seznámili s osobností spisovatele Karla Hynka Máchy, s jeho životem i dílem. 

První zastavení při našem putování po stopách slavného spisovatele bylo na hradě Kokořín. Poté nás čekal poměrně náročný výstup na zříceninu hradu Bezděz, odkud nám byl ale odměnou krásný výhled do krajiny. Večer jsme přijeli do Doks, kde jsme se ubytovali v hotelu Grand.

Druhý den nás uvítal tajemný hrad Houska, kde jsme navštívili výstavu krásně vyřezávaného Dantova Pekla, ale také kapli, pod níž se prý skrývá vchod do pekla skutečného. Naše výprava se potom vrátila zpět k Máchovu jezeru, kde nás čekala okružní plavba lodí. Následně jsme zavítali do Muzea Čtyřlístku. Ve večerních hodinách jsme dorazili sice unavení, ale plní dojmů zpět do Znojma.

Moc děkujeme také paní průvodkyni M. Vančurové, která se o nás celou dobu starala, a těšíme se na další literární exkurze :-)

Žáci 8.C, 7.A, 7.B

Celá fotogalerie ZDE.