Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Konverzační soutěž v německém jazyce 6. tříd

15.06. 2022
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 701x

V minulém týdnu se konala konverzační soutěž 6. tříd v německém jazyce.

Vzhledem k tomu, že pro žáky 6. ročníku je němčina novým předmětem, rozhodli jsme se vyzkoušet jejich dovednosti téměř na konci školního roku a zjistit, jak se s tím, co se již naučili dokážou správně poprat. Konverzační soutěž proběhla ve dvou kolech. 

První část byla zaměřena na gramatickou část, poslech a čtení s porozuměním.

Ve druhé části jsme se pak zaměřili na mluvené schopnosti.

Všechny dovednosti účastníků byly vyrovnané, přesto se ukázaly drobné rozdíly a vítězkou se stala Lenka Švandová ze 6.C, druhé místo obsadil Lukáš Krčál ze 6.A a třetí místo patří Lukáši Svobodovi ze 6.D. 

Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další spolupráci v příštím školním roce.

Text a foto: Mgr. Svatava Drobňáková