Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Exkurze do Anthroposu

17.06. 2022
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 574x

Dne 1.6. 2022 se naše třídy 8.A a 8.B zúčastnily exkurze do Anthroposu a do Kostnice u sv. Jakuba v Brně.

V Anthroposu jsme si prošli expozici věnovanou jednotlivým etapám vývoje člověka. Zaujala nás "Lucy", což je unikátní nález australopitéka, taky mamut i s mládětem nebo kopie Věstonické Venuše. 

Pak jsme pokračovali do "světa indiánů", kde jsme si o nich vyslechli základní informace. Ale více se nám líbila interaktivní část programu. Mohli jsme si vyzkoušet indiánské převleky, čelenky, hudební nástroje a další předměty spojené s jejich životem. 

V centru Brna jsme navštívili Kostnici u sv. Jakuba. Je to druhá nejstarší kostnice v Evropě a bylo zde pohřbeno více než 50 000 lidí. Když jsme jí procházeli, všude bylo hluboké ticho a my jsme vnímali pietní atmosféru.

Exkurzi jsme si užili a dozvěděli jsme se hodně zajímavých informací.

Text, foto a video: Mgr. Alice Andršová a Mgr. Romana Vítková

Celá fotogalerie ZDE.