Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

První pomoc v 8. ročnících

úterý 21. června 2022 20:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 623x

Co asi většina lidí udělá, když vidí ležet na zemi člověka, nebo když je přítomna u nehody? Odpověď raději nechám na Vás. Naši osmáci už mají jasno. Díky skvělému edukačnímu programu, který pro ně připravil Červený kříž ve spolupráci se Střední zdravotnickou školou a vyšší odbornou školou zdravotnickou Znojmo, ví, jak se zachovat v situacích, které ohrožují život člověka. Umí obvázat téměř jakékoli zranění a zastavit krvácení. Nezaskočí je masáž srdce dospělého i docela malého miminka. Poradí si s přenosem zraněného i v tom nejobtížnějším terénu a jsou schopni vyřešit i další situace a problémy.

Děkujeme studentům zdravotnické školy a paní učitelce PhDr. Olze Černé a paní Janě Šerhákové z Červeného kříže. Těšíme se na další spolupráci.

Text a foto: Mgr. Jana Bokůvková