Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Příběhy našich sousedů – závěrečná prezentace

27.06. 2022
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 828x

V úterý 14. června proběhlo v Centru Louka slavnostní ukončení projektu Příběhy našich sousedů, kde se představily všechny žákovské týmy, které od ledna pracovaly na svých reportážích, videích, komiksech a animacích. Toto odpoledne se v Centru Louka sešli žáci se svými učiteli a pamětníky, rodiče, zástupci obcí a škol a další hosté, aby zhlédli závěrečné prezentace deseti týmů. 

Z naší školy se zúčastnily dva týmy, a to ve složení Zuzana Buchalová, Tamara Fabiánová, Denisa Onderková, Julie Bedřichová a Jan Papoušek, kteří vytvořili rozhlasovou reportáž a jejich pamětníkem byl MUDr. Martin Syka. Členky druhého týmu Tereza Doválelová, Karla Kožíšková, Zuzana Petrželová, Eva Sochorová a Adéla Schäfferová zpracovaly videoreportáž s pamětníkem panem Josefem Grossem. Porota měla poté velmi nelehký úkol, a to vybrat tři vítězné týmy, kterými se stali žáci ze ZŠ Olbramovice, ZŠ Pražská a ZŠ náměstí Republiky. Všem moc blahopřejeme.

Naši půlroční práci na projektu jsme si všichni moc užili, zdokonalili jsme se v komunikaci, spolupráci, naučili jsme se vystupovat před lidmi, společně jsme navštívili workshopy v Brně, a hlavně jsme poznali životní příběhy našich dvou pamětníků.

Výsledné práce všech týmů a medailonky pamětníků si můžete prohlédnout zde: www.pribehynasichsousedu.cz/znojemsko/znojemsko-2022.

Text a foto: Mgr. Kristina Pojerová