Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Lesní pedagogika 2.B

středa 21. září 2022 12:50
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 505x

V úterý 20. září si třída 2. B užila dopoledne v Gránickém údolí s lesníky Janou a Dominikem. Děti byly nadšené a se zatajeným dechem pozorně poslouchaly, co lesníci vyprávějí. S velkou vervou hrály všechny připravené hry. Učily se prožitkem, zapojily všechny smysly. Dozvěděly se mnoho nových informací. Poznávaly druhy stromů, lupou zkoumaly žilnatinu na listech. Mohly si sáhnout na liščí kožešinu, zblízka si prohlédly mloka. Dozvěděly se, co všechno musí zvládnout lesní dělník, s jakými nástroji pracuje a jak si při práci chrání své zdraví. Naučily se, jak se v lese pohybovat co nejtišeji, aby neplašily zvěř v jejím přirozeném prostředí. Již nyní se těší na další setkání. Fotky v galerii ZDE. 

Foto a text Mgr. Eva Palášková.