Naši žáci ovládli okresní kolo v přespolním běhu!

úterý 4. října 2022 18:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 718x

V úterý 27. září pořádala naše škola v městském lesíku závody v přespolním běhu. Tento závod je v našem okrese velmi oblíbený. Letos se do něj přihlásilo celkem dvanáct škol. Závodníci druhého stupně byli rozdělení do čtyřech kategorií podle věku a pohlaví.

Jako první se postavily na trať žákyně 6. a 7. ročníků. Trať dlouhou 1000m prolétla nejrychleji naše žákyně sportovní třídy - hokejistka Amálka Hlávková, která tak položila základní kámen k úspěchu celého týmu. V Přespolním běhu nejde o čas závodníků, ale o jejich pořadí. Kde se nejlepší čtyři závodnice ze šestičlenného týmu sčítají. Vítězí tak družstvo, které má nejnižší součet. Tím byla naše škola!

Sestava týmu: Anna Mahrová, Amálie Hlávková, Julie Cibere, Ema Jetelinová, Emma Myšáková, Valentýna Nováková.

Pořadí prvních třech týmů: 1. ZŠ Mládeže, 2. ZŠ Prokopa Diviše, 3. ZŠ Pražská

Hned po děvčatech šli do závodu stejně staří hoši. Kluci naší školy napodobili svoje spolužačky a závod, který byl o jeden kilometr delší také vyhráli! Dokonce jsem měli znovu nejrychlejšího závodníka a tím byl Patrik Olej, žák sportovní třídy.

Sestava týmu: Patrik Olej, Libor Baláž, Jiří Himal, Samuel Velocha, David Jobánek, Michal Bušta

Pořadí prvních třech týmů: 1. ZŠ Mládeže, 2. ZŠ Pražská, 3. ZŠ Prokopa Diviše

Třetí závod byl připravený pro děvčata 8.-9. ročníku.

Naše holky daly do závodu vše, ale první příčka jim v letošním roce utekla. Ve veliké konkurenci osadily na trati dlouhé 2000m krásné druhé místo.

Sestava týmu: Sofie Havlíková, Adéla Bělobradičovová, Eliška Šustáčková, Kateřina Nováková, Karolína Matoušková, Aneta Franke

Pořadí prvních třech týmů: 1. GPOA, 2. ZŠ Mládeže, 3. ZŠ nám. Republiky

Poslední nastoupili do závodu kluci 8. - 9. ročníku. Hoši měli nejdelší trať, která měřila 3000m.

Na tak dlouhé trati a za nepřízni počasí se mohla stát spousta věcí, které dokáží pořadím škol pěkně zamíchat. Tím více nás těší fakt, že borci naší školy tento těžký závod vyhráli! Velikou měrou se o úspěch zasloužil Filip Buchta, také ze sportovní třídy, který doběhl na prvním místě.

Sestava týmu: Vítek Kučera, Petr Šuba, Jan Ochman, Filip Buchta, Vojtěch Žůrek

Pořadí prvních třech týmů: 1. ZŠ Mládeže, 2. ZŠ nám. Republiky, 3. ZŠ Pražská

Ze čtyřech závodů zvítězila Mládežka ve třech z nich. Skvělý úspěch!

Děkujeme našim žákům za reprezentaci školy a přejeme jim hodně úspěchů v krajském kole, které se poběží v pátek 7.10. v brněnském parku v Lužánkách.

Text a foto: Mgr. Jan Vyskot