Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Evropský den jazyků

13.10. 2022
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 1019x

Evropský den jazyků je den podpory jazykového vzdělávání v Evropě. Slaví se každoročně 26. září již od roku 2001.

Jeho hlavním cílem je zvýšit povědomí veřejnosti o důležitosti jazykového vzdělávání, podpořit vícejazyčnost a mezikulturní porozumění, dále propagovat jazykové a kulturní bohatství Evropy a povzbudit celoživotní jazykové vzdělávání ve škole i mimo ni.

V naší škole jsme tento den pojali jako projektový den pro celý 2. stupeň. Každá třída dostala za úkol zpracovat jednu evropskou zemi. Žáci o ní museli zjistit základní informace týkající se polohy, velikosti, hlavního města, počtu obyvatel, měny, jazyka, památek, přírody. Dále zpracovali tipy na výlety či dovolenou, poznávali typická jídla a vyhledávali zajímavosti z oblasti sportu či hudby. Nezapomněli ani na známé osobnosti, zvyky, tradice a svátky.

Na závěr si své získané poznatky ověřili v krátkém kvízu.

Výsledky společné práce, včetně vystavěné babylonské věže, lze zhlédnout na chodbě proti sborovně.

Text: Mgr. Hana Hlávková

Foto a video: vyučující jednotlivých tříd