Zobrazit navigaci

Exkurze na Střední průmyslové chemické škole Brno

pondělí 14. listopadu 2022 16:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 194x

Studovat chemii? Proč ne?

Že chemie jako obor má budoucnost se dnes 2. 11. 2022 přesvědčili žáci naší 9. A a 9. C.

SOŠ chemická v Brně je přivítala s pečlivě připraveným programem. Po úvodních obecných informacích o škole, kdy se žáci dozvěděli všechny důležité informace o studiu i uplatnění absolventů školy v praxi, jsme se rozdělili do menších skupin. Postupně jsme nahlédli do všech odborných učeben i laboratoří, ve kterých si studenti této školy pro nás připravili zajímavý program. Interaktivní formou nám předvedli zajímavé a často i netradiční pokusy, v jedné z laboratoří pak naši žáci pracovali s mikroskopem.

Celý program provázela příjemná a přátelská atmosféra.

Akce přispěla nejen k prohloubení a rozšíření znalostí z chemie, ale pomohla našim žákům v jejich rozhodování o volbě střední školy.

Text a foto: Mgr. Marcela Salátová, Ing. Zdenka Jetelinova