Zobrazit navigaci

Environmentální program Týna a Mikeš staví dům

středa 23. listopadu 2022 17:43
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 82x

"Budoucnost začíná právě teď a v rukou ji mají děti" je heslo edukačního programu Týna a Mikeš staví dům, který měli žáci 2.-5. ročníku ve svých třídách absolvovat. Během měsíce října proběhl na 1. stupni edukační workshop s názvem Týna a Mikeš staví dům. Pod vedením lektora se žáci dozvěděli, jak vypadá proces stavby domu, z jakých částí sestává moderní budova a jaké výhody přináší chytře vymyšlený domov svým obyvatelům v době rychlých klimatických změn. Celým programem děti provázel příběh o dívce Týně a jejím kocourovi Mikešovi. Společně ve skupinkách si postavili z dřevěných dílů dům. Posílili své přemýšlení o tom, co mohou samy dělat a podnítili svoji vnímavost k životnímu prostředí. Vedle toho se potrénovali ve spolupráci, kritickém myšlení a také v práci s informacemi. 

Fotky ZDE.

Text Mgr. Simona Bauerová, foto kolektiv učitelek 1. stupně.