Zobrazit navigaci

Pohádkový dramaťák

čtvrtek 24. listopadu 2022 14:47
Autor: Barbora Sabáčková
Přečteno: 119x

Od října se každé úterý scházejí děti 1. - 3. třídy ze školní družiny, které se přihlásily do kroužku „Pohádkový dramaťák“. Tento kroužek je vhodný pro děti s jakoukoli povahou. Některé děti se zklidní a ty méně aktivní se naopak obvykle otevřou. V kroužku jsme se seznámili s loutkovým kartónovým divadlem MARIONETINO, které obsahuje loutky, kulisy a šablony na suchý zip. Vyzkoušeli jsme prstové divadlo s vystřiženými papírovými zvířecími maňásky. Některé kulisy či masky se snažíme společně vyrábět s dětmi v ranní družině. Začali jsme hraním klasických pohádek jako např. Boudo, budko a Tři prasátka. Děti jsou velmi kreativní. Malí herci mají možnost projevit svou fantazii, učí se překonávat ostych před kamarády. Hru si zpříjemňují mazlením s plyšovými loutkami nebo vykreslováním zábavných omalovánek příslušné pohádky. Děti zjišťují, čeho všeho jsou vlastně schopny, posilují své sebevědomí, týmovou spolupráci. Důležité je, že hraní děti baví, zažíváme spolu spousty legrace. Těšíme se na II. pololetí, kdy se předvedeme před ostatními diváky, spolužáky, vyučujícími. Jak se bavíme, hrajeme, vyrábíme, můžete shlédnout na přiložených fotografiích ZDE.


 Foto a text Lenka Novotná, ŠD, 5. oddělení.