Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Jazyková exkurze Retz

neděle 27. listopadu 2022 20:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 335x

S nástupem podzimu jsme se jako již každoročně vydali se všemi 7. ročníky na jazykovou exkurzi do Retzu. Počasí nám přálo a naučný výlet se vydařil.

Naše cesta začala na znojemském vlakovém nádraží odjezdem do blízkého pohraničního městečka Retz. Už samotný přejezd vlakem byl pro některé příjemným zážitkem. Po vystoupení z vlaku měli žáci za úkol ve skupinách vypracovat úkoly z pracovních listů. Veškeré informace si mohli žáci zjistit při naší procházce Retzem. Některé věci již znali i z výkladu, který předcházel naší jazykové exkurzi. Po vyplnění daných úkolů jsme se chvilku prošli po krásném náměstí, občerstvili se a udělali si malý výlet k větrnému mlýnu. Pak už nás čekala jen zpáteční jízda vlakem zpět do Znojma. 

Myslíme si, že jazyková exkurze se nám vydařila a byla pro všechny zúčastněné přínosem.

Text a foto: Mgr. Svatava Drobňáková