U praprapraprababičky

čtvrtek 1. prosince 2022 14:45

Další projekt žáků 5. C začal před první adventní nedělí a skončí v posledním týdnu před Vánocemi. Děti opět zavítaly do muzea, aby se zde seznámily se způsobem stravování, „zdravou“ výživou, kuchyňským prostředím a etikou stravování za našich praprapraprababiček. Na fotografiích a receptech analyzovaly složení stravy, kterou porovnávaly s tou dnešní. Projekt pokračoval výzdobou vánočního stromku ve městě. Ozdoby tvořily převážně z přírodního materiálu a navazovaly na lidovou tematiku našich předků: panenky z kukuřičného šustí s vlasy z koudele, se zástěrkou nebo šátkem z lněného plátna. Na hvězdy, srdíčka, kolečka a další tvary použily lepenku a opět lněný textil a lýko. Projekt bude pokračovat v matematice výpočty množství surovin na jednotlivé dávky pro vánoční cukroví. Ve vlastivědě prozkoumáme Vánoce v Evropě. Poslední týden před Vánocemi budeme opět tvořit. Fotky ZDE.

Přejeme příjemné vánoční svátky a vše nejlepší v novém roce 2023.

Děti z 5. C, tř. uč. Mgr Marcela Mittnerová a paní asistentka Hana Dítětová.