Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Ötzi stokrát jinak

neděle 4. prosince 2022 18:00
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 348x

V letošním školním roce jsme projekt týkající se Ötziho (ledového muže nalezeného v Alpách) zpracovali ve zcela jiném pojetí. 

Nezkoumali jsme jeho možné příčiny smrti, či jak věda určila stáří jeho ostatků, ale zaměřili jsme se na jeho oblečení, obuv a nářadí. Nejprve jsme zhlédli video, ve kterém jsme se například dozvěděli, že obuv byla vyhotovena z kůže zvířat a vystlána suchou trávou. Český odborník na obuv Petr Hlaváček vytvořil prototyp bot Ötziho a vyzkoušel pohodlnost této obuvi. V textech vztahujících se k video sekvenci jsme si otestovali náš postřeh i schopnost kombinovat informace. V osmisměrkách jsme procvičovali nově osvojenou slovní zásobu a pomíchaná písmenka jsme zase dávali do smysluplných slov. Každý z nás přiložil ruku k dílu a Gali vše završil velmi zdařilým obrázkem ledového muže.

Foto a text: PhDr. Monika Juříková