Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Přebor ZŠ Mládežka 2022

04.12. 2022
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 825x

V rámci vyhlášené akce „Šachy do škol“, se uskutečnil 29.11. přebor ZŠ Mládeže. 

Po sestavení soupisky přihlášených hráčů a usazení za šachovnice proběhlo krátké připomenutí pravidel. Turnaj zahájili mladí borci, byl pro ně přípravou na okresní přebor 1. a 2. stupně ZŠ. 

Čtrnáct mladých šachových adeptů, včetně tří dívek, sehrálo sedmikolový turnaj tempem 15 minut na partii a hráče. Přihlížející mohli zhlédnout bojovnost a pohotovost mladých hráčů a vedení matového útoku na krále či obranné manévry anebo zaslechnout důrazné zvolání šach, garde a snad také šach mat.

Celý turnaj byl sehrán s velkým nasazením a bojovností. 

Nejúspěšnějším hráčem byl Martin Pikolon z 1. C před druhým Hynkem Veverkou z 6.E a třetím Filipem Kučerou z 1. B a Adélou Vránovou z 8.B.

Čestné 4. místo obhájili Martin Czernai z 6.C a Jakub Klika ze 7.B. 5. místo obsadila Ingrid Rebeca Válková ze 7.B. O 6. místo se podělili Tobias Vrátil z 1.C, Tobiáš Vavra z 4.A, Karin Kučerová ze 7.B, Peter Vnuk z 2.A. Na 7. místě skončil Vojtěch Šimek z 1.A, na 8. Lubomír Papoušek z 2.A a na 9. René Patrik Procházka z 2.A.

Že šachová hra má svá kouzla, napětí a přitažlivost pro každou věkovou skupinu, zjistil i nejmladší účastník, když přebíral malou upomínku za jeden z prvních zápasů. 

ZŠ Mládeže Znojmo děkuje účastníkům za podporu krásného sportu na 64 polích.

Fotografie z turnaje lze zhlédnout ZDE.

Zdar akci Šachy do škol 2022 v ZŠ Mládeže Znojmo!