Republikové finále v přespolním běhu

31.10. 2021

Nové Město na Moravě se 26.10. stalo dějištěm Republikového finále v přespolním běhu základních a středních škol. Do novoměstské biatlonové arény se sjeli nejlepší běžci vytrvalci ZŠ a SŠ. Mezi nimi i naši chlapci z 9.D, kteří ve své kategorii starších žáků reprezentovali Jihomoravský kraj.

V jejich závodu se na start poměrně náročné 3 km trati postavilo 9 týmů. Ve velké konkurenci sportovců atletů, triatlonistů, běžkařů a biatlonistů z Nového Města, Jablonce, Prahy, Příbrami, Litoměřic, Olomouce a dalších měst předvedli bojového ducha se snahou o co nejlepší umístění. Nakonec to stačilo na celkové 6. místo, což je pro kluky krásný výsledek. Mohli si tak vychutnat pódiové předání diplomů a medailí v místě, kde se pravidelně konají světové poháry v běžeckém lyžování, biatlonu i cyklokrosu a startují zde světové špičky.

Chlapcům děkujeme za reprezentaci a přejeme další sportovní úspěchy.

Složení týmu: Jan Hlávka, Milan Rolník, Martin Vavřina, Petr Čížek, Marek Svoboda, Nikita Škopek

Celá fotogalerie ZDE.

Text a foto: Mgr. Drahoslava Navrátilová