Prosinec v 2.B

06.01. 2023

Poslední měsíc letošního roku byl plný zážitků.

Děti z 2. B si vánočně vyzdobily třídu. Ještě chodily bruslit a na závěr dostaly diplom za zvládnutí kurzu. Navštívily muzeum. Zhlédly na náměstí pohádku a zahřály se punčem. Navštívila je družina s Mikulášem, čertem a andělem. Pozvaly do třídy rodilé mluvčí z Montany a naučily se tanec. Připomněly si britské tradice a vyzkoušely, jak chutná anglický čaj s mlékem. Nejlepší sběrači starého papíru byli odměněni paní ředitelkou. 2 žačky zažily úspěch při aerobikovém závodu. Druháci byli také součástí školního vánočního blahopřání. Děti navštívily 2 krát divadlo a některé děti dokonce vystoupily na pódiu s Dyjavánkem. V hudební výchově hrály koledy. Byly se podívat na třešťský betlém. Podpořily hráčky při florbalovém zápase v hale. Kromě Hejného matematiky si vyzkoušely matematiku v praxi a zašly si společně na svačinu do cukrárny Ivanka a nakupovaly.  Děti si připomínaly vánoční zvyky a tradice každý den při luštění osmisměrek a těšily se na Vánoce.

Fotky ZDE.

Foto a text Mgr. Eva Palášková.