Vánoční desetiboj ve 2.A

pondělí 9. ledna 2023 12:27

I letos se druháčci těšili na VÁNOČNÍ BESÍDKU. Chystali se a plánovali již od začátku prosince. Ale přišla nečekaná pohroma v podobě chřipkové epidemie a rázem bylo všechno jinak. Poslední předvánoční den přišly do školy pouze čtyři děti. Natěšené a plné očekávání.

Po společné ,,minitřídní” poradě bylo rozhodnuto. Besídka se přesouvá na leden a místo ní bude ,,Vánoční desetiboj”. Děti během dopoledne úspěšně zvládly všech 10 úkolů a na závěr je čekala malá odměna. Ne všechny úkoly byly ovšem jednoduché. Nejvíc dětem dalo zabrat motání plastelínové vánočky. Největší úspěch mělo tradiční zdobení perníčků. Kromě jiného děti vyráběly vánoční dekorace, zobaly cukrovíčko a pily svůj vyrobený voňavý čajíček. Také si zazpívaly koledy, lily vosk(olovo) do vody, rozkrojovaly jablíčko...

Aby děti, které v předvánoční čas skolila chřipka, nebyly ochuzené, v lednu je čekal ,,Povánoční pětiboj”.

Všechny děti byly nakonec spokojené a již se těší a jsou plné očekávání, jak nám dopadne příští rok.

Fotky ZDE.

Foto a text Mgr. Šárka Půčková.