Vyhledat na webu

Zavřít
Zobrazit navigaci

Znojemský slavíček v nové podobě

05.02. 2023
Autor: Hana Hlávková
Přečteno: 726x

Znojemský slavíček v letošním roce přilétá dříve a v nové podobě. 

Důvodem je, že se organizátoři rozhodli připojit tuto regionální soutěž k širší soutěži DĚTI A PÍSEŇ SLOVÁCKA. Vítězové se mohou ve zpěvu moravské lidové písně probojovat až do republikového finále. Cílem je podnítit děti více ke zpěvu lidových písniček a probudit v nich zájem o uchování lidových tradic.

Na naší škole si na nezájem o lidovou písničku určitě stěžovat nemůžeme. Potvrzuje to účast 53 malých i větších zpěváčků, kteří v pondělí 30. 1. poměřili své pěvecké síly ve školním kole. Skvělé výkony byly podpořeny strhující atmosférou, kdy se všichni navzájem podporovali a zaslouženě ocenili.

Porota letos přistoupila i ke změně způsobu vyhodnocení. Děti si mohly "vyzpívat" bronzové, stříbrné nebo zlaté pásmo. Zlaté pásmo přineslo postup do okresního kola 15 "slavíčkům", kteří budou naši školu reprezentovat 15. a 16. 2. v sále Znojemské besedy. Okresní finále proběhne 2. 4. ve Znojemském divadle.

Gratulujeme a držíme palce. 😉

Výsledková listina ZDE.

Text: Mgr. Petra Buliščaková

Foto: Mgr. Petra Lattnerová